Nowa ustawa Prawo komunikacji elektronicznej – zmiana warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Wpis z kategorii Aktualności

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2024 r. zacznie obowiązywać ustawa z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej (Dz.U.2024.1221), która wprowadza szereg rozwiązań korzystnych dla abonentów.

ZMIANY DOSTOSOWUJĄCE UMOWY DO NOWYCH PRZEPISÓW

Dostosowujemy umowy do nowych przepisów. Jeśli nie akceptujesz tych zmian, możesz wypowiedzieć umowę najpóźniej 10 listopada 2024 r. Umowa ulegnie rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy przed upływem Okresu Zastrzeżonego lub przed wykonaniem wynikających z niej zobowiązań spowoduje, że możemy dochodzić zapłaty odszkodowania lub zwrotu proporcjonalnej części ulgi udzielonej przy zawarciu umowy.

  • Zmiany dotyczące wszystkich umów (Internetu stacjonarnego, telewizji).
    • konieczność wprowadzenia zmian wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w szczególności ze zmiany stawek podatku od towarów i usług;
  • konieczność wprowadzenia zmian wynika z decyzji Prezesa UKE;
  • wprowadzimy zmiany wyłącznie na Twoją korzyść np. obniżamy ceny usług lub dodajemy nową usługę;
  • wprowadzimy zmiany o charakterze administracyjnym, które nie są dla Ciebie niekorzystne;
  • czas między publikacją aktu prawnego, który wymusza zmiany, a jego wejściem w życie, jest krótszy niż miesiąc;
  • wynika to z decyzji Prezesa UKE.
  • Ustawa zmienia katalog przypadków, w których możemy zmienić umowę, a jeśli Ty wypowiesz ją z tego powodu w czasie określonym (Okresie Zastrzeżonym) lub przed wykonaniem wynikających z niej zobowiązań, musisz zapłacić nam odszkodowanie lub zwrócić proporcjonalną część ulgi udzielonej przy zawarciu umowy. Będziemy mogli zmienić umowę, gdy:
  • Zmienimy też sposób informowania o takich zmianach. Poinformujemy Cię o nich na naszej stronie internetowej, co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. Możemy skrócić ten okres, jeśli:
  • Niezwłocznie po publikacji doręczymy Ci opublikowane informacje na trwałym nośniku np. e-mailem lub listem.
  • Zmiany dotyczące wszystkich umów, dla których 10 listopada 2024 r. nie skończył się Okres Zastrzeżony (obejmują usługi Internetu stacjonarnego, telewizji). Przed upływem czasu określonego umowy (Okresu Zastrzeżonego) lub – w przypadku umów w ofercie zawartych na czas nieokreślony - będziemy mogli zmienić Twoją umowę wyłącznie, jeżeli będzie to konieczne z powodu wystąpienia obiektywnych okoliczności, na które nie mamy wpływu i których nie mogliśmy przewidzieć. Szersze postanowienia dotyczące możliwości wprowadzania zmian do umowy w ww. okresie zostają zastąpione przez zasady określone w poprzednim zdaniu. Jeśli zmienimy umowę w tym zakresie, będziesz mógł ją wypowiedzieć z powodu niezaakceptowania tych zmian do momentu ich wejścia w życie. Nie będziemy wtedy dochodzić odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy ani zwrotu udzielonej ulgi. O treści proponowanych zmian poinformujemy na naszej stronie internetowej i doręczymy Ci je na piśmie lub e-mailem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, co najmniej miesiąc przed ich wprowadzeniem.
  1. Zmiany dotyczące wszystkich umów (obejmują usługi Internetu stacjonarnego) z wyłączeniem umów na usługę telewizyjną:

Jeśli Twoja umowa zawierała postanowienia zakazujące udostępniania naszych usług bez zgody, zakaz ten nie będzie dotyczył nieodpłatnego umożliwienia innym użytkownikom końcowym dostępu do sieci za pośrednictwem lokalnej sieci radiowej.

  1. Zmiany dotyczące umów opłacanych na podstawie rachunków (obejmują usługi stacjonarnego, telewizji):

Jeśli opóźniasz się z zapłatą rachunku telekomunikacyjnego przez okres dłuższy niż 14 dni mamy prawo ograniczyć, następnie zawiesić świadczenie usług, a w konsekwencji wypowiedzieć umowę. Każdorazowo, przed podjęciem powyższych czynności, wezwiemy Cię do zapłaty oraz powiadomimy o planowanym ograniczeniu, zawieszeniu lub zamiarze wypowiedzenia umowy z zachowaniem terminów ustawowych.

  • Zmiany dotyczące umów w ofercie zawartych przez konsumentów.
  • Zwrot przysługuje Ci w każdym przypadku zakończenia umowy.
  • Wniosek o zwrot możesz złożyć w ciągu 6 miesięcy od daty zakończenia umowy.
  • Jeśli przed zakończeniem umowy otrzymaliśmy od Ciebie numer rachunku bankowego nie musisz składać osobnego wniosku o zwrot – środki zwrócimy Ci automatycznie.
  • Numer rachunku możesz wskazać: telefonicznie, mailem, listem.
  • Wprowadzamy następujące zmiany dotyczące zwrotu środków dotyczące konsumentów:
  1. Zmiany dotyczące umów w naszej ofercie.
  • Nie będziemy pobierać opłat za podstawowy wykaz usług.


Aktualności
Najświeższe informacje ze świata IT

Custom Image
Nowa ustawa Prawo komunikacji elektronicznej – zmiana warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2024 r. zacznie obowiązywać ustawa z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej (Dz.U.2024.1221), która wprowadza szereg rozwiązań korzystnych dla abonentów.

Czytaj całość...

Custom Image
Regulamin promocji Internet

Niniejszy regulamin ("Regulamin Promocji") określa zakres i warunki świadczenia przez Dostawcę Usług Usługi Internetowej na warunkach promocyjnych ("Promocja"). Promocja obejmuje następujące Taryfy abonamentowe: INTERNET-20. W ramach Promocji Dostawca Usług gwarantuje Abonentowi nieograniczony limitem transferowanych danych dostęp do Internetu udziela mu następujących Ulg w Opłacie Abonamentowej i Instalacyjnej oraz instaluje router WIFI na życzenie klienta:

Czytaj całość...

Custom Image
Zagrożenia i bezpieczeństwo w sieci

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą Ransomware Petya zaczyna szyfrowanie dopiero po restarcie komputera. Informacja Prezesa UKE na temat niezgodnych z prawem sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych oraz możliwości ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

Czytaj całość...

Custom Image
Jak nas śledzi i działa Google?

Jak nas śledzi i działa Google? - film dokumentalny - lektor pl - cały film. Film z cyklu Discovery, Planete, BBC i National Geographics po polsku. Dokument przedstawia jak działa internet i w jaki sposób sprzedawane i wykorzystywane są nasze dane do sprzedaży produktów w zamian dając nam darmowy dostęp do aplikacji, poczty i innych usług. Google Inc. została założona w 1998 roku przez dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina.

Czytaj całość...

Kontakt
Skontaktuj się z nami

+48 16 736 12 10
+48 691 365 289